notki prasowe zentrada

Barometr trendów na zentrada: styczeń – kwiecień 2016

Hit Disney’a - Frozen znów na pierwszym miejscu przed Minionkami i Star Wars

Wielka kampania medialna wokół kreskówki Minionki i kolejnej edycji Star Wars nie zdetronizowała na długo tematu Krainy Lodu, czyli Frozen w świecie produktów licencyjnych. Psi Patrol to kolejny Newcomer 2016 roku obejmujący tym razem asortymenty chłopięce. Niestety zeszłoroczna ofensywa wokół filmu Star Wars przyhamowała tegoroczny start w handlu produktami licencyjnymi i nie pozwoliła osiągnąć wcześniejszych wyników.
                          

Barometr trendów zentrada analizuje wyszukiwania, kliknięcia i zachowania zakupowe na ośmiu platformach handlu hurtowego zentrada w Europie. Na podstawie zebranych danych barometr wizualizuje zmiany na rynku produktów licencyjnych.     

W ubiegłym roku, w okresie letnim z poziomu zerowego wystrzelił w górę temat Minionków zajmując w krótkim czasie pierwszą pozycję w rankingach barometru.  Jesienią w górę zaczął się wspinać ponownie ożywiony temat Gwiezdnych Wojen (Star Wars). Wraz z rozpoczęciem nowego roku Hype-tematy zostały ponownie zdetronizowane przez Krainę Lodu (Frozen) i na wiosnę uzupełnione bardziej aktualnym tematem Psi Patrol skierowanym głównie do chłopców w wieku przedszkolno-szkolnym.  Popyt na produkty licencyjne w pierwszych miesiącach tego roku był jednak o wiele słabszy niż w roku poprzednim i dopiero w ostatnim czasie nabiera rozpędu. Jedną z przyczyn może być przekalkulowanie handlu w okresie przedświątecznym. Frozen z  1.628 punktami indeksowymi (-10% w porównaniu do zeszłego roku) znowu zajmuje 1. pozycję w europejskim zestawieniu.
„Produkty licencyjne to bardzo atrakcyjna, ale też dynamiczna grupa produktów. Sporządzenie odpowiedniego mix z aktualnych hitów i Hype-tematów rozstrzyga o sukcesie danego dostawcy”, tak podsumowuje ten rynek  Ingo Schloo, CEO zentrada.network. „Całkiem możliwe, że krótki Hype dotyczący Star Wars w okresie przedświątecznym negatywnie wpłynął na długoterminowy rozwój popytu na stałe hity sprzedażowe w asortymentach licencyjnych. Rzeczywiste następstwa tej sytuacji poznamy jednak w nadchodzących miesiącach”, stwierdza dalej Ingo Schloo.    


15.000 artykułów obejmujących ponad 60 tematów licencyjnych oferowanych przez 15 europejskich top dostawców stawia zentradę w pozycji wiodącej platformy zakupowej dla przedsiębiorców zaopatrujących się w asortymenty licencyjne.     Firmy Setino, Dinotoys, Textiel-Trade, Lamaloli, Diomercado, Cash Licences, PepeToys, Ten-Trade, Regalos 4M, Royal Textile, AMj i Kiddy Stores oraz liczni inni producenci i hurtownicy oferują produkty licencyjne na zentrada w bardzo atrakcyjnych cenach hurtowych.
Towar może być zamówiony    bezpośrednio na zentrada z realizacją transakcji B2B poprzez TradeSafe. Niewysoka minimalna wartość zamówienia oraz bardzo małe jednostki opakowania są szczególnie atrakcyjne dla mniejszych odsprzedawców towaru jak np. handel online lub pojedyncze i niezależne sklepy detaliczne. Na nowo zaprojektowany obszar  o nazwie „Wielki świat produktów licencyjnych” na platformie zentrada oraz  specjalne info-serwisy mają ułatwić przedsiębiorcom nadążenie  za dynamicznie zmieniającymi się trendami na rynku produktów licencyjnych. Kupujący towar znajdzie tu produkty do wybranych licencji z głównych asortymentów takich jak zabawki, upominki, odzież dziecięca, tekstylia domowe czy też artykuły szkolne.

Komunikat prasowy można znaleźć również tutaj:
http://www.zentrada.pl/web/main_pressecenter.cfm/:var:menue:H10M

O zentrada.network

„Niezależne sklepy są bardzo blisko konsumenta... ale bardzo często daleko od najlepszych dostawców“. Rozwiązaniem tego problemu dla 400.000 przedsiębiorców jest zentrada.network wraz z platformami handlowymi zentrada i systemem realizacji transakcji handlowych TradeSafe. Od 2005 roku sieć biur krajowych zentrada obejmuje takie kraje jak Niemcy, Polskę, Francję, Włochy, Hiszpanię, Holandię, Węgry i portal angielskojęzyczny. Tym samym międzynarodowa wspólnota kupiecka zentrada.network staje się pionierem i absolutnym liderem w realizowaniu transakcji handlowych o zasięgu europejskim. W chwili obecnej około 1.000 europejskich importerów, producentów czy hurtowników oferuje w Shopach na zentrada ponad 300.000 artykułów, trendów i innych produktów markowych oraz towar wyprzedażowy z wszystkich grup towarowych obejmujących dobra konsumpcyjne. Zintegrowany z platformami zentrada system realizacji zamówień i płatności TradeSafe umożliwia dokonanie i pełną realizację zamówień na towar skompletowany w koszykach, niezależnie od tego czy dostawca jest w kraju, czy też z zagranicy. Wszystkie transakcje objęte są ochroną kupującego B2B, co daje kupcom między innymi 100% gwarancję otrzymania towaru lub zwrot płatności. Członkostwo na zentrada dla kupujących w opcji Basic jest w pełni bezpłatne i upoważnia do nieograniczonego dostępu do wszystkich europejskich dostawców oraz bezpłatną realizację zamówień poprzez TradeSafe. Oprócz bezpłatnego członkostwa dostępne są również opcje płatne w wersji PREMIUM lub członkostwo FreeD! upoważniające do bezpłatnych dostaw towaru w całej Europie.

http://www.zentrada.pl
http://www.tradesafe.eu

Kontakt dla prasy: zentrada.network Bertold Görlich, menedżer zentrada.pl
Konsularna 1, 45-089 Opole Tel.: 77 / 54 301 00 E-Mail: redakcja@zentrada.pl